Діяльність центру імітаційного моделювання

 

Центр є центральним елементом системи імітаційного моделювання Збройних Сил України, на який покладаються завдання організації, координації та методичного забезпечення заходів з впровадження технологій імітаційного моделювання в систему підготовки військових фахівців, а також заходів щодо розвитку системи імітаційного моделювання у Збройних Силах України.

 

У своїй діяльності Центр імітаційного моделювання керується чинним законодавством України, зокрема Конституцією України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України, а також Статутом НУОУ, рішеннями Вченої ради НУОУ, наказами начальника НУОУ, Положенням про центр  та нормативно-правовими актами які регламентують застосування технологій імітаційного моделювання.

Заходи навчання та підготовки
Особовий склад та апаратно-програмний комплекс центру залучені до підготовки та проведення заходів міжнародного військового співробітництва, зокрема до міжнародних КШН "Рєпід Трайдент", "Сейбр Гардіан", SEESIM.
За час функціонування центру на його базі та за участю особового складу були проведені:
18 міжнародних багатонаціональних навчань з використанням засобів імітаційного моделювання бойових дій;
5 командно-штабних навчань з органами управління ЗС України оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів;
18 командно-штабних навчань зі слухачами університету;
13 командно-штабних навчань з офіцерами ЗСУ, які були відібрані для служби в багатонаціональних штабах.

В рамках навчального плану університету проводяться комплексні практичні заняття зі студентами факультету підготовки офіцерів запасу, практичні заняття зі слухачами – фахівцями зенітних ракетних військ, авіації та інженерного забезпечення, комплексні групові вправи зі слухачами КШІ ЗВ (С), комплексні тактичні тренування зі слухачами інституту авіації та ППО.

Фахівцями центру розроблений та підтримується тематичний сайт з питань використання засобів імітаційного моделювання у НУОУ імені І. Черняховського та ЗС України.

Підготовка фахівців для інших навчальних закладів (підрозділів)
Центр має у своєму складі сертифікованих фахівців з використання засобів імітаційного моделювання та інформаційних систем які здійснюють підготовку фахівців інших навчальних закладів (підрозділів). Здійснена підготовка фахівців для підрозділів імітаційного моделювання Національної академії СВ ім. Гетьмана Сагайдачного, Військової академії м. Одеса, Міжнародного центру миротворчості та безпеки (с. Старичі). Впродовж 2015-2016рр. було підготовлено 155 фахівців з питань використання засобів імітаційного моделювання.

Заходи НіНТД
В рамках Плану НіНТД виконуються науково-дослідні роботи:
НДР “СТІЙКІСТЬ – ГМ” (замовник – Управління інформаційних технологій МО України);
НДР “АНАЛІТИК - ВСП” (замовник – Головне управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України).

Участь в міжнародних проектах щодо імітаційного моделювання
З 2016 року сплановано участь представника центру у Робочій групи НАТО з імітаційного моделювання на постійній основі (NATO Modelling and Simulation Group, NMSG).
Центр є учасником Міжнародної Групи Користувачів системи JCATS (JCATS User Group).
 


Надрукувати   E-mail