Міжнародні командно-штабні навчання з використанням комп’ютерів “Peace Shield-2005” (“Щит миру-2005”)

Навчання "Peace Shield-2005" ("Щит миру-2005") проведені у 2005 році на базі Центру імітаційного моделювання Національної академії оборони України в рамках програми“Партнерство заради миру” (ПЗМ).

Тема навчання: участь в міжнародній миротворчій операції зі встановлення миру.

Мета: проведення навчання з використанням сучасних технологій, поліпшення сумісності між штабами та підрозділами країн-учасниць навчання, практичне використання досвіду, отриманого в миротворчих операціях та попередніх навчаннях, підвищення рівня взаєморозуміння та співробітництва між військовослужбовцями різних країн.

На відміну від попередніх навчань згаданої серії, навчання “Щит миру – 2005” поєднує традиційне українсько-американське навчання сухопутних військ із двостороннім навчанням морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України та проводиться з використанням елементів військово-політичної обстановки, яка складається в Республіці Ірак.

В навчаннях взяли участь 278 осіб з 17 країн. З них:

Завдання, що відпрацьовувались:

Моделювання дій багатонаціонального контингенту відбувалось за допомогою системи імітаційного моделювання JCATS. Схема організації навчання зображена на рисунку 1.


Рис1. Схема організації навчання “Peace Shield-2005”


Досвід проведення навчань “Peace Shield-2005” визнаний вдалим, а результати – корисними для усіх учасників, тому на 2006 рік на базі ЦІМ НАОУ було заплановане проведення ще одного міжнародного КШН з використанням комп’ютерів: “Rapid Trident –06” (“Швидкий тризуб –06”). Тематика цього навчання в основному повторює тематику попереднього.