Розподілене командно-штабне навчання країн південно-східної європи з використанням імітаційного моделювання

(SOUTH EASTERN EUROPE SIMULATION NETWORK EXERCISE)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Проект SEESIM (South-Eastern Europe Simulation Network) є однією з основних ініціатив, що реалізуються у рамках діяльності Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи (РМО ПСЄ) за підтримки об’єднаного командування США в Європі з метою співробітництва з питань колективної безпеки та подолання наслідків надзвичайних ситуацій у південно-східному регіоні.

Такі навчання проводились у 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012 рр. на територіях країн-учасниць РМО ПСЄ.

КОНЦЕПЦІЯ НАВЧАНЬ SEESIM

Сценарій навчань SEESIM спрямовує комплексний підхід для відпрацювання ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру та протидії існуючим загрозам у Балканському та Чорноморському регіонах.

До сценарію включені інциденти, які орієнтовані на такі питання:

ЦІЛІ НАВЧАНЬ
Навчальними цілями навчання SEESIM визначені такі:

ЗАВДАННЯ
Для навчальної аудиторії були визначені такі завдання:


Албанія
Болгарія
Італія
Македонія
Боснія і Герцеговина
Хорватія
Україна
Чорногорія
Сербія
штаб багатонаціональної бригади SEEBRIG
США, Швеція - забезпечують підтримку
Грузія - країна-спостерігачТИПОВА КОНФІГУРАЦІЯ НАВЧАНЬ

Центр контролю та управління перебігом навчання (ECG Main), як правило, знаходитися у столиці країни-господарки навчання.

До нього входять:

Для проведення навчання у кожній країні розгортається віддалений елемент, який включає до себе дві підгрупи:

Група контролю та управління перебігом навчання (Exercise Control Group - ECG Forward), яка буде складатися з:

Ці підгрупи розгортаються в центрі імітаційного моделювання і апаратно-програмний комплекс центру забезпечує підтримку технічних, програмних та оперативних складових навчання.


Функціональна структура навчань


Типова схема взаємодії та обміну інформацією між керівництвом, групою контролю та аудиторією, яка навчається


ОГЛЯД ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ

Навчання проводяться з використанням ресурсів імітаційного моделювання. Технічною інфраструктурою навчань є розподілена мережа моделювання (SEESIMNET), що поєднує національні центри імітаційного моделювання країн-учасниць. Поєднання центрів здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Моделювання реалізується за допомогою системи імітаційного моделювання JTLS (The Joint Theater Level Simulation) - тренажера рівня об’єднаного театру бойових дій. Ця система імітаційного моделювання створена як інструмент розроблення та аналізу об’єднаних (коаліційних) планів операцій і застосовується як засіб підтримки навчання на стратегічному рівні.


Інтерфейс робочої станції системи JTLS


На навчанні SEESIM 12 вперше застосовувалась американська система управління навчанням JEMM (Joint Exercise Management Module), яка виконана за допомогою web-технологій та буде використовуватися під час планування, під час проведення навчання та як інструмент аналізу дій тих, хто навчається. США надали технічну підтримку системи та спеціалістів, які провели підготовку персоналу.

Інтерфейс системи JEMM